Izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties piegādāt preces. Mēs attiecīgi pielāgosim vietni, lai jūs varētu izvēlēties piegādi un apmaksāt pasūtījumu.

Šitake

Latīņu valodā: Lentinula edodes

čehu valodā: Lentulentus Lentulentus (Lentulentus) - ķekaviešu: Lentulentus Lentulentus (Lentulentus) Lentinula edible

Ķīniešu: Lentulentus Lentulentus (Lentulentusa) Lentulente: Xiang Gu 故乡

japāņu valodā: Šitake

Šitake ir viena no populārākajām delikatešu sēnēm Japānā. Tā tur tiek audzēta jau vairāk nekā 2000 gadu. Ķīnā to dēvē par "smaržīgo sēni", bet Japānā - par "ozolzīli". Šī "sēņu karaliene" ir lieliska gan virtuvē, gan medicīnā.

Tās dzimtene ir Austrumāzijas un Dienvidaustrumāzijas subtropu reģioni. Tā ir chorizoīda, koksnaina sēne, kas kā barības vielu avotu savai augšanai izmanto koksni, uz kuras tā aug. Tā ir sastopama uz ievainotiem kokiem, stumbriem, celmiem, nokritušiem galvenokārt lapu koku zariem. Sēni var audzēt arī uz baļķiem. Šī zvīņveidīgā sēne veido 5-10 cm diametra augļķermeņus. Pārsegs ir no gaiši līdz tumši brūnas krāsas ar nelielu sarkanīgi brūnu nokrāsu. Vidus ir tumšs ar zvīņām. Gaļai ir stingrs mīkstums, spēcīga un izteikta garša un aromāts.

Japānā jau 199. gadā pēc mūsu ēras ir saglabājušies raksti, kuros aprakstīta šitake izmantošana slimību ārstēšanai. Kyusua cilts to atveda kā dāvanu Japānas imperatoram. Ķīnas herbārijos šitake tiek dēvēta par dzīvības eliksīru. Daudzi teksti par šitake lietošanu datēti ar Sung dinastijas (960-1127 mūsu ēras) laikiem. Šajā laikā Ķīnā sāka audzēt šitake.

Ilgu laiku tā nebija zināma zinātniskajai pasaulei. Pirmo reizi to aprakstīja un augu sistēmā iekļāva M. J. Berkeley 1877. gadā. Viņš to nosauca par Agaricus edodes. Tikai 1976. gadā D. Peglers to pārdēvēja un pārklasificēja Lentinula ģintī.

Raksturojums saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu

Neitrālsraksturs.

Garša: salda

Tropisms: kuņģis, liesa, plaušas.

Galvenā iedarbība saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu:

Kādos gadījumos mēs lietojam vitāli svarīgo šitake sēni, lai saglabātu vai uzlabotu veselību?

1) Stiprina liesu un centru

Piezīme:

S liesa ir atbildīga par asins noturēšanu asinsvados. Tas notiek ar sīku muskuļu palīdzību gar asinsvadiem. S liesa kontrolē muskuļus, un, kad tās Qi ir spēcīga, asinis plūst asinsvados un neizplūst ārā.

2) Veicina peristaltiku

3) Metaboliskais sindroms

Piezīmes:

Liekais svars/aptaukošanās, paaugstināts asinsspiediens, paaugstināts glikozes līmenis asinīs un paaugstināts lipīdu (holesterīna vai triglicerīdu) līmenis asinīs tiek saukti par metabolisko sindromu. Metaboliskais sindroms ir plaši izplatīta problēma, kas saistīta ar moderno civilizāciju, dzīvi pārmērīgos apstākļos.

4) pazemina homocisteīna līmeni

Piezīmes:

Uzskata, ka paaugstināts homocisteīna līmenis asinīs liecina par paaugstinātu sirds išēmijas, miokarda infarkta, aterosklerozes, paaugstināta asinsspiediena un pat vēža risku. To konstatē arī neiroloģisku traucējumu (demences) gadījumos.

5) Sirds un asinsvadu problēmas

6) Imūnsistēmas regulēšana

Piezīmes:

Šitake tropisma dēļ var lietot vispārējai imūnsistēmas stiprināšanai, īpaši cilvēkiem, kuriem ir nosliece uz elpceļu infekcijām un biežām saaukstēšanās slimībām.

Ja imūnsistēma ir ievērojami novājināta, lietojiet kopā ar Agaric. Ja imunitāte ir novājināta kopš bērnības, kombinēt ar Kordiceps.

6) Atbalsts vēža ārstēšanai

7) klepus un astma

8) ādas problēmas

9) Reimatoīdām slimībām

10) Osteoartrīts

11) Osteoporoze

12) Aizsargā aknas

13) Samazina zobu aplikumu

Retāk sastopams šitake lietojums klīniskajā praksē:

Kas jāatceras:

Šitake visvairāk stiprina centru un paplašina Qi un asinis. Tas palīdz sastrēgumu un elpas trūkuma gadījumā.