Pirmdienās-piecdienās 7:00-15:00
Latīņu: Tremella fuciformis
Čehu: Tremella Tremelella Tremelella Fuciformis fuciformis
Ķīniešu: Bai Mu Er
japāņu: Hakumokui
Rozelesvitāliju sē ne ir ļoti sena sēne, kuras ārstnieciskā iedarbība ir zināma jau vairāk nekā 2000 gadu. To sauca par "sudraba sēni" vai "sniega sēni", un to maz izmantoja pārtikā, jo tā bija reta un arī dārga. Tremella ģintī ir vairāk nekā 40 sugu. Daudzas no tām izmantoja tradicionālajās zālēs Vjetnamā, Ķīnā, Krievijā, Japānā un Korejā.
Tā ir plaši izplatīta mērenajā joslā, subtropos un tropos visā pasaulē. Tā aug purvainās vietās uz nokaltušiem galvenokārt ozolu, dižkoku un bērzu zariem un celmiem. Tā sastopama arī mūsu valstī. Tas ir parazītisks raugs, un aug kā gļotu plēve, līdz sastopas ar sev vēlamajiem saimniekiem - dažādām sēņu sugām. Pēc tam tā uzbrūk šīm sēnēm un izraisa agresīvu micēlija augšanu (micēliju), kas nepieciešama augļķermeņu veidošanai. Jūdas ausij (Auricularii) līdzīgie augļķermeņi ir želejveidīgi, ūdeņaini balti, līdz 7,5 cm lieli un reaģē uz mitrumu. Mitrā veidā konsistence ir želatīnaina, mitrā - skrimšļaina, bet sausā - ragaina.
Šī sēne ir populāra virtuvē, un to bieži iekļauj bērnu našķos un pat saldējumos. Tā atbalsta gremošanas sistēmu, ko tradicionāli izmanto bērnu saslimšanu gadījumos un stiprināšanai pēc slimības. Tā ir populāra kosmētikas sastāvdaļa, jo tai piemīt ādu mīkstinošas īpašības.
Pirmo reizi rietumos tremelīti 1856. gadā aprakstīja angļu mikologs Miles Joseph Berkeley.
Daba: līdzsvarota
Garša: salda
Tropisms: Plaušas, liesa, liesa, kuņģis
1) gremošanas un asins stiprināšanai
2) Baro Yin plaušas un mitrina sausumu
3) Novērš vemšanu
Piezīmes:
Par Qi paaugstināšanu cilvēka organismā atbild liesas un nieru orgāni. Plaušas un kuņģis ir atbildīgi par Qi pazemināšanu. Ja kāds no šiem orgāniem ir novājināts, tas izraisa Qi pacelšanās un krišanas mehānisma nelīdzsvarotību. Pārmērīgs kritums izraisa caureju vai asiņošanu, pārmērīgs kāpums - klepu un vemšanu.
4) Novērš asiņošanu
Piezīme:
Par asins noturēšanu asinsvados atbild liesa. Tas tiek darīts ar sīku muskulatūru palīdzību gar asinsvadiem. Spleena kontrolē muskuļus, un, kad tās Qi ir spēcīga, asinis plūst asinsvados un neizplūst ārā.
5) Novērš caureju
Piezīme:
S liesa no pārtikas rada Qi un nosūta to uz augšu. Krūškurvī Qi no gaisa sajaucas ar to, veidojot asinis. Neattīrīta Qi krīt, palīdzot plaušām un kuņģim. Ja liesa un plaušas ir novājinātas, Qi transportēšanas mehānisms ir traucēts, rodas pārmērīgs nolaišanās un caureja.
6) Stiprina imūnsistēmu
7) Atbalsts vēža ārstēšanā
8) stiprina smadzeņu darbību
Piezīmes:
Rozmarīns stiprina Qi, asinis un ķermeņa šķidrumus. Tā novērš smadzeņu un kaulu smadzeņu "izžūšanu" vecumdienās. To lieto arī zīdaiņiem pēc priekšlaicīgām dzemdībām, īpaši, ja parādās kāds no "patera kavējumiem". Tas ir aizkavēts: stāvēšana, staigāšana, zobu augšana, runas attīstība un vēla fontanēles aizvēršanās.
9) Diabēts
10) Pretnovecošanās iedarbība
Piezīmes:
Rudzupuķe var saistīt līdz pat 500 reižu vairāk ūdens, nekā pati sver. Tas ir pateicoties tās sastāvā esošajai hialuronskābei (AHA), kas ir atrodama arī aurikulārijā. AHA ražošana cilvēkiem ar vecumu samazinās. AHA nodrošina ne tikai ādas, bet arī citu gļotādu, tostarp orgānu, pareizu mitruma saglabāšanu.
Kas jāatceras: