Izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties piegādāt preces. Mēs attiecīgi pielāgosim vietni, lai jūs varētu izvēlēties piegādi un apmaksāt pasūtījumu.

Reishi

Latīņu: Ganoderma lucidum

Čehu valodā: spīdīgais gurķis

Ķīniešu: gurķīšu gurķītis: Ķīniešu ķimenes: Ling Zhi

japāņu: Ling Ling, japāņu: Ling Ling Reishi

Vitāli svarīgāReishi sēne ir pazīstama jau vismaz 4000 gadu un šajā laikā ir ieguvusi spēcinoša līdzekļa reputāciju. Ķīnas vēsturē tā ir pazīstama kā "dzīvības eliksīrs".

Tās izcelsme, iespējams, ir Dienvidāzijā un Dienvidaustrumāzijā, kur tā auga galvenokārt piekrastes apgabalos. Tā ir koksnes sēne, kas nav indīga, bet nav ēdama. Tā nav ēdama tikai cietās konsistences un diezgan rūgtās un asās garšas dēļ. Tā aug vasarā un rudenī uz ievainotu koku stumbru vai celmu apakšas. Tās čehu nosaukums ir atvasināts no tās izskata. Sēkļainais, pusapaļais vāciņš ir sarkanīgi brūns līdz tumši brūns un ļoti spīdīgs, radot iespaidu, ka tas ir lakots. Savvaļā tas vairs nav plaši sastopams, un tā masveida kultivēšanas iemesls ir pieprasījums pēc tā. Mākslīgās audzēšanas laikā ir iespējams arī nedaudz mainīt sēnes sastāvu atkarībā no substrāta, uz kura tā tiek audzēta. Turklāt ir iespējams vākt arī micēliju vai dažāda vecuma augļķermeņus, jo katrā attīstības stadijā ir nedaudz atšķirīgs aktīvo vielu sastāvs. Optimālākais sastāvs ir uz ozolkoka stumbriem audzētajiem reiši, kas ievākti pēc 6-9 mēnešiem. Tomēr audzēšanas vēsture ir sena. Tā aprakstīta daudzos ķīniešu herbārijos, tostarp slavenākajā no tiem - Shen Nong Ben Cao Jing, kas datēts ar 206. gadu pirms mūsu ēras.

Rietumu pasaulē tas bija citādi, kur to aprakstīja tikai 1781. gadā biologs Viljams Kērtiss (William Curtis). Ilgu laiku tai netika pievērsta liela uzmanība, un zinātnes uzmanības centrā tā nonāca tikai pateicoties tradicionālajai ķīniešu medicīnai. Interesanta ir tās tonizējošā iedarbība un spēja izturēt lielu augstumu, ko izmanto šerpas Himalajos. To izmanto arī Krievijas kosmonautu apmācībā.

Raksturojums saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu

Neitrālsraksturs.

Garša: salda, nedaudz rūgta

Tropisms: sirds, aknas, plaušas (daži avoti min arī nieres).

Galvenā iedarbība saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu:

Kad mēs lietojam vitālo Reishi sēni, lai saglabātu vai uzlabotu veselību?

1) Atbalsta Zheng Qi

Piezīme:

ParZheng Qi sauc pareizu, pareizu ķermeņa Qi. To veido Qi no pārtikas, kā arī Qi, kas iegūta no gaisa, un arī Qi un nieru esence. Tā ir vairāku Qi veidu summa.

2) Stiprina Wei Qi

3) Noguruma stāvokļi

4) Nostiprina nieru Jing būtību

5) Adaptogēna iedarbība

6) Klepus

7) Astma

8) Alerģijas

Piezīmes:

Siena drudža gadījumā Reishi ieteicams lietot vismaz trīs mēnešus pirms ziedputekšņu sezonas sākuma. Ļoti novājinātas aizsargspējas Qi gadījumā to kombinē ar Agaricus sēni.

Ja alerģisks rinīts ir visu gadu, Reishi var lietot ilgstoši visu gadu.

Lietojot Reishi alerģisko reakciju mazināšanai, ir labi ļoti būtiski palielināt C vitamīna un arī cinka uzņemšanu.

9) Ekzēma

10) Autoimūnās problēmas

11) Sirds un asinsvadu sistēmas atbalsts

Piezīme:

Reishi piemīt viegla antikoagulanta iedarbība, tāpēc to lieto kā profilaksi pret koronārām slimībām. Tad Reishi bieži kombinē ar Auricularia sēni. Tomēr jāievēro piesardzība, jo Auricularia nedrīkst lietot vienlaikus ar asins šķidrinātājiem.

12) Saskaņo asinsspiedienu

13) Harmonizē holesterīna līmeni

14) Pretvēža iedarbība

Piezīme:

Ieteicams lietot Reishi, kā arī citas sēnes visu konvencionālās ārstēšanas laiku un 2 mēnešus pēc tās. Pēc izārstēšanas ieteicams 1-2 reizes gadā vienu līdz divus mēnešus lietot Reishi kombinācijā ar citām vitāli svarīgām sēnēm.

Bieži Reishi lieto audzēju ārstēšanai kopā ar Coriolus sēni. Abām ir pretvēža iedarbība. Tomēr Reishi ir vairāk vitalizējoša, bet Coriolus ir vairāk vēža šūnu "slepkava".

15) Psihiskā nelīdzsvarotība

Piezīmes:

Shen gars ir atbildīgs par mūsu psihi, emocijām, jūtām, domāšanu un arī ilgtermiņa atmiņu. Tās kambari ir sirds un smadzenes. Tās stiprinājuma substrāts un degviela tās darbībai ir sirds asinis.

16) Bezmiegs

17) Neiroloģiskas problēmas

18) Diabēts

19) Veicina organisma detoksikāciju

20) Aizsargā aknas

21) Atbalsts sportistiem

22) cīpslu un saišu atbalsts

23) Menopauze

24) Matu izkrišana

25) Pretnovecošanās iedarbība

26) Vairogdziedzera hiperfunkcija

Reishi klīniskajā praksē izmanto retāk:

Kas jāatceras:

Reishi veicina pareizu Qi un aizkavē novecošanu. Barojot asinis, Shen nomierina garu, aizsargā aknas un uzlabo astmu.