Pirmdienās-piecdienās 7:00-15:00
Austeru sēne(Pleurotus ostreatus, austeru sēne) ir koksnaina, garšīga sēne, kas sastopama arī mūsu valstī un parasti tiek pārdota lielveikalos. Šīs sēnes nosaukums cēlies no tās formas un krāsas, kas atgādina austeri. Sēnei ir cepurīte, kuras diametrs ir 5-35 cm. Jaunām sēnēm ir plakana cepurīte, kas vēlāk saplacinās un iegūst austeres formu, un tās krāsa ir pelēka līdz zilganpelēka. Sēne aug ķekaru veidā, kas var svērt vairākus kilogramus.
Savvaļā tā ir sastopama no maija līdz ziemas mēnešiem, ja temperatūra nav pārāk pazeminājusies, galvenokārt lapu koku mežos. Tā tiek audzēta arī komerciālos nolūkos, jo ir ļoti pieprasīta. Šo sēni jau gadsimtiem ilgi izmanto tradicionālajā ķīniešu medicīnā, un pirmie rakstiskie dati par to atrodami jau Shennong Bencao Jing materia medica tradicionālajā ķīniešu medicīnā. Eiropas kontinentā sēni pirmo reizi 1775. gadā aprakstīja dāņu dabaszinātnieks N. J. Freiherr. Viņš to nosauca par Agaricus ostreatus. Šo nosaukumu mainīja vācu mikologs P. Kummers.
Tā satur daudz bioloģiski aktīvu vielu.
Vēlamies jūs informēt, ka mūsu tīmekļa vietnē vairs nevar sniegt apgalvojumus, kas varētu radīt iespaidu par zāļu vai sēņu terapeitisko iedarbību. Pašreizējie ES tiesību akti to aizliedz. Lai gan tradicionālā ķīniešu medicīna pastāv jau tūkstošiem gadu un ir pārbaudīta uz neskaitāmiem pacientiem. Tajā pašā laikā mēs nedrīkstam pat pieminēt mūsdienu zinātniskajos pētījumos pierādīto iedarbību. Taču mēs ticam mūsu klientu veselajam saprātam. Sīkāku informāciju par zālēm un sēnēm meklējiet publiski pieejamos avotos internetā. Piemēram, vērtīgu informāciju var atrast vietnē www.tcmencyklopedie.cz.