Pirmdienās-piecdienās 7:00-15:00
Hericium erinaceus, japāņu Jamabušitake, ķīniešu Hou Tou Gu, angļu Lion's Mane
Hericium nosaukums čehu un angļu valodā cēlies no augļa formas. Tas atgādina jūras koraļli vai lauvas krēpi. Augļi ir apmēram 7-15 cm lieli, bet var būt arī daudz lielāki, līdz pat 40 cm. Augļu augļķermeņi ir kupolveidīgi un apakšpusē "izplūduši", ar pārkareņiem, kas atgādina dzelkšņus. Hericium aug uz ievainotu lapu koku stumbriem un celmiem, īpaši ziemeļu puslodes apgabalos. Tā tas sastopams Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā.
Hericium ir ēdama un ļoti garšīga sēne. Tai ir sava vieta Āzijas tautu gastronomijā. Tomēr tā ir ne tikai pārtika, bet arī vitāli svarīga sēne, ko galvenokārt izmanto tradicionālajā medicīnā Āzijā, tostarp ķīniešu medicīnā. Taču to zināja arī Ziemeļamerikas indiāņi. Tikai 18. gadsimtā šī sēne tika "zinātniski" dokumentēta. Par to rūpējās divi mikologi, pirmais bija francūzis Ž. B. F. Buljārs, kurš 1797. gadā tai deva nosaukumu Hydnum erinaceus, tās pašreizējais nosaukums ir Hericium Ch. H. Persoon.
Vēlamies jūs informēt, ka mūsu tīmekļa vietnē vairs nevar sniegt apgalvojumus, kas varētu radīt iespaidu par zāļu vai sēņu ārstniecisko iedarbību. Pašreizējie ES tiesību akti to aizliedz. Lai gan tradicionālā ķīniešu medicīna pastāv jau tūkstošiem gadu un ir pārbaudīta uz neskaitāmiem pacientiem. Tajā pašā laikā mēs nedrīkstam pieminēt mūsdienu zinātniskajos pētījumos pierādīto iedarbību. Taču mēs ticam mūsu klientu veselajam saprātam. Sīkāku informāciju par zālēm un sēnēm meklējiet publiski pieejamos avotos internetā. Piemēram, vērtīgu informāciju var atrast vietnē www.tcmencyklopedie.cz.