Pirmdienās-piecdienās 7:00-15:00
Coriolus(Coriolus versicolor, Trametes versicolor, outcove, Turkey Tail Mushroom, Chinese Yun Zhi, Japanese Kawaratake) ir koksni bojājoša sēne, kas pieder pie slimībām un nav ēdama. Coriolus aug visu gadu un galvenokārt sastopams uz dzīviem, ievainotiem un mirušiem lapu koku stumbriem vai celmiem mērenā klimata joslā Āzijā, Ziemeļamerikā un Eiropā. Sēnes augļķermeņi ir vēdekļveidīgi, tāpēc arī nosaukums angļu valodā, un tie veido jumtiņveidīgus ķekarus. Pati cepurīte ir aptuveni 2-8 cm diametrā. Tai raksturīgas smilškrāsas joslas uz brūna vai pelēka pamata, cepurītes virsma izskatās samtaina.
Coriolus ir labi pazīstams jau izsenis. Izsmeļošos tekstos, kas datējami ar 1368. gadu pēc mūsu ēras, t. i., senās Ķīnas un Minu dinastijas laiku, ir minēts, ka koriolu lietoja fiziskā un garīgā stāvokļa stiprināšanai un qi enerģijas uzlabošanai. Koriolu joprojām izmanto kā "zāles" tradicionālajā ķīniešu medicīnā. "Zinātniskajā" pasaulē tas tika atklāts tikai pagājušā gadsimta 60.-70. gados. Tad, pateicoties kādam japāņu zinātniekam, no Coriolus tika iegūts polisaharīds PKS, kuram drīz vien izrādījās imunostimulējoša iedarbība. Turpmāki eksperimenti 1965. gadā apstiprināja, ka PKS ir arī pretvēža iedarbība. Japānā ap 1980. gadu tas tika ieviests arī praksē, pievienojot to standarta pretvēža ārstēšanai. Tas pats attiecas uz Koreju, kur koriolu lieto līdz pat 70 % vēža pacientu. Kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem ir veikti un tiek veikti daudzi klīniskie pētījumi, lai apstiprinātu Coriolus iedarbīgumu.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka mūsu tīmekļa vietnē vairs nevar sniegt apgalvojumus, kas varētu radīt iespaidu par zāļu vai sēņu terapeitisko iedarbību. Pašreizējie ES tiesību akti to aizliedz. Lai gan tradicionālā ķīniešu medicīna pastāv jau tūkstošiem gadu un ir pārbaudīta uz neskaitāmiem pacientiem. Tajā pašā laikā mēs nedrīkstam pieminēt mūsdienu zinātniskajos pētījumos pierādīto iedarbību. Taču mēs ticam mūsu klientu veselajam saprātam. Sīkāku informāciju par zālēm un sēnēm meklējiet publiski pieejamos avotos internetā. Piemēram, vērtīgu informāciju var atrast vietnē www.tcmencyklopedie.cz.