Izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties piegādāt preces. Mēs attiecīgi pielāgosim vietni, lai jūs varētu izvēlēties piegādi un apmaksāt pasūtījumu.

Imunitāte ir ne tikai baktērijas, bet arī garīgā noturība.

Tuvojoties rudenim, imunitāte atkal kļūs par bieži pieminētu jēdzienu.

Ja jūs jautājat, kā stiprināt imunitāti? Negaidiet vienkāršu atbildi. Imunitāte ir saistīta ar daudzām organisma sistēmām. Novājināta imunitāte tad var būt viens no sirds un asinsvadu slimību, hronisku iekaisumu, neiroloģisku problēmu, zarnu slimību, hroniska noguruma sindroma u. c. veicinošiem iemesliem.

Imūnsistēma palīdz mums arī uzturēt iekšējo homeostāzi, kas ir organisma spēja uzturēt stabilu iekšējo vidi. Tas ir ārkārtīgi svarīgi mūsu funkcionēšanai un pastāvēšanai. Spēja līdzsvarot mūsu iekšējo vidi pat tad, kad ārējie apstākļi pastāvīgi mainās.

Tāpēc ir ļoti svarīgi veidot spēcīgu imūnsistēmu. Laba imunitāte ir mūsu veselības pamats, jo tā ir pirmā aizsardzības līnija pret kaitīgiem patogēniem (vīrusiem, baktērijām, parazītiem un daudziem citiem).

Imunitāte ir cieši saistīta arī ar mūsu psihi.

Psihiskā noturība jeb psiholoģiskā imunitāte ir mūsu prāta spēja izturēt stresu, negatīvas emocijas un sarežģītas dzīves situācijas. Tā ir līdzīga fiziskajai imunitātei, kas aizsargā mūsu ķermeni no slimībām. Spēcīga psiholoģiskā imunitāte palīdz mums labāk tikt galā ar dzīves izaicinājumiem un saglabāt garīgo labsajūtu un līdzsvarotību. Mūsdienu steidzīgajā laikā šī spēja ir ārkārtīgi svarīga.

Kā kļūt par garīgi noturīgu cilvēku ?

Paskatīsimies uz to ar ķīniešu medicīnas acīm. Ķīniešu medicīna uz mūsu ķermeni raugās kā uz veselumu. Fiziskais un garīgais ķermenis ir cieši saistīti, un nelīdzsvarotība vienā daļā vienmēr izraisa nelīdzsvarotību otrā.

Romas dzejnieks Juvenalis nāca klajā ar domu, ka veselā ķermenī ir vesels gars. Ja mēs cenšamies uzturēt veselu ķermeni, ļoti iespējams, ka mums būs spēcīga psihe, un ne tikai kaut kas mūs izjauks. Un ir arī otrādi. Ja mēs neesam fiziski spēcīgi un izturīgi, mēs nebūsim izturīgi arī garīgi. Un otrādi. Ja mēs būsim stresā, spēcīgi izdzīvosim savas emocijas vai apspiedīsim tās, pamazām sāks ciest mūsu fiziskā puse. Vienmēr paturiet prātā, ka viss ir ļoti cieši saistīts.

Tātad, ja mēs veidosim stipru fizisko imunitāti, mēs stiprināsim arī savu garīgo un vispārējo noturību. To ir viegli pateikt, taču praksē tas nav tik vienkārši.

izveidot spēcīgu psiholoģisko imunitāti?

Pirms pastāstīsim, kā to darīt, pastāstīsim, kuri orgāni saskaņā ar ķīniešu medicīnu ir atbildīgi par mūsu psiholoģisko imunitāti (izturību).

Ķīniešu medicīna mūsu ķermeni iedala piecās sistēmās. Katru sistēmu vada viens orgāns (saukts arī par "pilniem orgāniem" jeb Zang). Tie ir "priekšnieki", kas kontrolē pilnīgi visu mūsu organismā. Gan fizisko, gan garīgo daļu. To iekšējais spēks un harmoniskās attiecības starp tiem ir atbildīgas par mūsu veselību, t. i., arī par to, ka mēs esam fiziski un garīgi izturīgi.

Sirds (Xin):

Sirds tiek uzskatīta par dvēseles (Shen) mītni un ir saistīta ar prieka emocijām. Kad sirds ir harmonijā, prāts ir mierīgs un līdzsvarots. Sirds nelīdzsvarotība var izraisīt trauksmi, bezmiegu, sirdsklauves un apjukumu. Ir arī labi atzīmēt, ka katrs orgāns kontrolē vienu no piecām emocijām, bet visas emocijas galu galā kontrolē Sirds.

Aknas (Gan):

Aknas ir saistītas ar dusmu emocijām un ir atbildīgas par vienmērīgu Qi enerģijas plūsmu organismā. Ja šī funkcija tiek ierobežota, Qi enerģija sāk bloķēties un kļūst par daudzu veselības problēmu cēloni. Gan fiziskā, gan psiholoģiskā līmenī. Aknu nelīdzsvarotība var izraisīt aizkaitināmību, spriedzes sajūtu, neapmierinātību un depresiju. Veselas aknas veicina izlēmību un drosmi.

liesa (Pi):

Vēders (Pī) (Pī): liesa ir saistīta ar domāšanas un satraukuma emocijām. Tās funkcija ir pārvērst pārtiku Qi enerģijā un asinīs. Tā ir mūsu ķermeņa degviela. Tāpat kā tā šķeļ pārtiku, tā šķeļ arī visus stimulus, kas nāk pie mums no ārpasaules. Ja liesa ir novājināta, tā ne tikai nesagremo pārtiku, bet arī slikti pārstrādā ārējos stimulus. Tas noved pie dažādiem psihiskiem traucējumiem. Ja liesa ir harmonijā, prāts ir skaidrs un spēj koncentrēties. Nelīdzsvarotība izraisa pārmērīgu domāšanu, pārgurumu, trauksmi un garīgo nogurumu.

Plaušas (Fei):

Plaušas ir saistītas ar skumjām un bēdām. Veselas plaušas atbalsta pareizu elpošanu un Qi enerģijas sadalījumu pa visu ķermeni. Plaušu nelīdzsvarotība var izraisīt melanholiju, skumjas un nošķirtības sajūtu. Plaušas kontrolē arī ādu un elpošanas ceļus. Tāpēc tās ir ļoti cieši saistītas ar mūsu fizisko izturību.

Nieres (Shen):

Nieres ir saistītas ar baiļu emocijām un tiek uzskatītas par dzīvības spēka un būtības (Jing) pamatu. Veselas nieres veicina izturību pret stresu un ilgmūžību. Traucējumi var izraisīt nedrošības, baiļu un vājuma sajūtu. Cilvēkiem ar novājinātu nieru enerģiju ir problēmas ar gribasspēku un pašpārliecinātību.

Tradicionālajā ķīniešu medicīnā ir viena joma, kas saistīta ar profilaksi. Yang Sheng Fa, kas tulkojumā nozīmē "Māksla kultivēt dzīvi".

Bruņurupucis ir sava veida ilgmūžības simbols. Tas parasti dzīvo līdz 150 gadu vecumam. Tas mierīgi staigā cauri dzīvei, stabili stāvot uz četrām kājām:

  • veselīgs uzturs, kvalitatīva pārtika un ķīniešu medicīnas pamatvārdu - proporcionalitāte - ievērošana.
  • par pietiekamu fizisko aktivitāti un pietiekamu atpūtu
  • uz kvalitatīvu un pietiekamu miegu
  • uz atbilstošām emocijām un to kontroli

Ja mēs uzturēsim šīs četras jomas harmonijā, mēs nodzīvosim ilgu un veselīgu mūžu.

Praktiski padomi par garīgo noturību.

Regulāri kustēties:

Fiziskās aktivitātes atbrīvo endorfīnus, kas uzlabo garastāvokli un mazina stresu. Centieties katru dienu atvēlēt laiku pastaigām, skriešanai vai vingrošanai. Lieliski noder Či Gun vai Tai Dzji.

Kontrolējiet savas emocijas un domas:

Domas un emocijas bieži vien ir kā steidzīgu zirgu ganāmpulks. Ja tās ir pārmērīgas, ilgstošas vai apspiestas, tās var izraisīt arī veselības problēmas. Tāpēc ir labi uz tām raudzīties kā uz kaut ko tādu, kas nepieder jums, kas nav jūs. Mēģiniet tās novērot, aprakstīt, bet neļaujiet tām jūs kontrolēt. Vienkārši ļaujiet tām brīvi plūst.

Sastādiet mieru:

Pieņemiet, ka dzīve ne vienmēr ir viegla un nenotiek tā, kā mēs to plānojam. Tāda ir realitāte. Nekādi saīsinājumi vai noslēpumi nedarbojas. Dažreiz mums vienkārši kaut kas ir jāpārdzīvo. Taču neuztraucieties, visam, kas ar mums notiek, ir nozīme. Lietas notiek, lai mēs kaut ko saprastu, kaut ko iemācītos, kaut ko mainītu. Un tas mums vienmēr ir labi un svarīgi.

Ēdiet īstu pārtiku:

Ēd neapstrādātu pārtiku. Regulāri ēdiet daudzveidīgu, kvalitatīvu pārtiku. Nepārēdieties. Ja esat vesels, varat ēst gandrīz visu. Saprātīgi. Mēģiniet pielāgot uzturu gadalaikam, savam vecumam un darba slodzei.

Izvirziet sev reālistiskus mērķus:

Izvirziet skaidrus, sasniedzamus mērķus un virzieties uz tiem soli pa solim. Nelieli sasniegumi vairo pašapziņu un motivāciju. Ir labi regulāri kārtot dienasgrāmatu. Tas ļoti palīdzēs kontrolēt domas un pat emocijas. Vakarā izvērtējiet savu dienu un gaidiet, ko nesīs nākamās dienas.

Domājiet pozitīvi:

Mēģiniet koncentrēties uz pozitīvajiem dzīves aspektiem un izvairieties no negatīvas domāšanas. Pateicība un pozitīvi apgalvojumi var uzlabot jūsu garīgo stāvokli.

Pietiekami izgulieties:

Pietiekams un kvalitatīvs miegs ir ļoti svarīgs ķermeņa un prāta atveseļošanai. Saskaņā ar ķīniešu medicīnu organisma reģenerācija un attīrīšanās notiek naktī. Ievērojiet regulāru miega režīmu un izveidojiet miegam piemērotu vidi. Ir svarīgi pēc iespējas vairāk gulēt pirms pusnakts.

Ierobežojiet stresu:

Apgūstiet stresa vadības metodes, piemēram, plānošanu, laika plānošanu un relaksācijas pasākumus. Atvēliet laiku atpūtai un nodarbojieties ar sev tīkamiem hobijiem. Ir labi censties veidot noturību pret bailēm, bet arī censties izvairīties no stresa situācijām. Kas mūsdienu steidzīgajā pasaulē nav viegli.

Uzturēt labas attiecības:

Tas mums ir vissvarīgākais no visiem punktiem. Labas attiecības ir ļoti svarīgs jūsu veselības aspekts. Iespējams, vissvarīgākais. Cilvēki daudz nodarbojas ar ēdienu un savām emocijām, bet viņiem nav laika apciemot savu slimo vecmāmiņu. Nolieciet telefonus un virtuālo pasauli. Esiet kopā ar saviem mīļajiem šeit un tagad. Tas jums ir ārkārtīgi svarīgi.

Esiet laimīgi:

Mūsdienās cilvēkiem ir grūti būt apmierinātiem un pateicīgiem. Mēs esam sabojāti un nenovērtējam parastās dzīves priekus. Mēģiniet to mainīt. Vienmēr ir lietas, par kurām būt pateicīgam, kas var likt jums justies apmierinātam.

Regulāri meditējiet:

Regulāra apzinātības jeb meditācijas prakse palīdz nomierināt prātu, palielina koncentrēšanās spējas un mazina trauksmi. Mēģiniet katru dienu atrast dažas minūtes, lai meditētu vai dziļi elpotu. Vai vismaz ļaujiet sev kādu brīdi pasēdēt, neko nedarīt un vienkārši "skatīties muļķīgi".

Ēdiet sēnes:

Sēnes, jo īpaši ārstnieciskās sēnes, ir vislabākie dabiskie imūnsistēmas stimulatori. Tās palīdz mums pielāgoties pastāvīgi mainīgajiem apstākļiem ap mums. Un papildus fiziskajai imunitātei tās palīdz arī ar garīgo noturību. Tās ne tikai atvairīs vīrusu un baktēriju uzbrukumus, bet arī dažādus garīgos kaitēkļus, kas mums ikdienā "uzbrūk" no plašsaziņas līdzekļiem vai negatīviem cilvēkiem.