Izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties piegādāt preces. Mēs attiecīgi pielāgosim vietni, lai jūs varētu izvēlēties piegādi un apmaksāt pasūtījumu.
shutterstock_1807582054-2

Stāsts par sēnes Cordyceps atklāšanu

Vispirms pabeigsim stāstīt interesanto stāstu par to, kā tika atklāta sēne kordycepss. Tajos laikos tai, protams, nebija nosaukuma. Patiesībā pirmie, kas to atklāja, bija savvaļas jaki un pēc tam viņu pieradinātie pēcteči - mājdzīvnieki jaki. Tos kā mājlopus audzēja Tibetas un Pamira plakankalnēs pirms vairāk nekā diviem tūkstošiem gadu. Viņi ganījās ganībās, un viņiem bija labi, ziniet, veselīgs gaiss un laba pārtika. Un tad viņiem kļuva vēl labāk, kad viņi sāka ganīt dīvainas sēnes, kas atgādināja dīvainu kāpuru. Dzīvnieki pēkšņi kļuva tik vitāli un auglīgi, ka viens no viņiem nolēma to visu izmēģināt pats. Un tas izdevās. Un tas darbojas vēl šodien.

7 ļoti pārsteidzoši fakti par sēni kordycepsu

Tas ir viens no slavenākajiem sēņu valstības pārstāvjiem. Lai gan no tā nevar pagatavot stir-fry, jūs varat to izmantot kā lielisku partneri jūsu vitalitātei. Tā pieder pie lielas vitālo sēņu grupas. Vitalā sēne ar nosaukumu kordyceps jau simtiem gadu tiek izmantota Eiropas un Āzijas medicīnā. Eiropas, tiesa, ķīniešu kāpura iedarbību atzina daudz vēlāk, taču senie jaku ganītāji Tibetas plakankalnēs par tā brīnumaino iedarbību varēja stāstīt stundām ilgi. Un viņi no tā nenogurtu...

Nosaukumaizcelsme

Dīvainais nosaukums ķīniešu kāpurs sēnei nav nejaušs. Ja jūs tikai zinātu, kā šī sēne dzimst, jūs ne mirkli nebrīnītos. Šī sēne pašā savas dzīves sākumā darbojas kā plēsējs . Vasaras mēnešos tās sporas uzbrūk savvaļas kāpurim - īpašas tauriņu sugas kāpurim. Sēnes embrijs iemitinās tauriņa ķermenī un labi attīstās. Kādu skaistu dienu tas izēd savu saimnieku. Taču dīvainā kārtā tas saglabā savu formu. Tātad no ārpuses tas joprojām ir kā kāpura apvalks . Puslīdz kāpurs, puslīdz sēne. Tātad ir skaidrs, no kurienes cēlies nosaukums kāpurs? Rietumu valstīs tomēr izplatītāks ir šīs sēnes latīniskais nosaukums: Cordyceps.

Kordicepss un tā ietekme uz sportisko sniegumu

Sporta entuziasti, piesargāties. Runā, ka šī sēne, protams, slepeni, ir pamatā ķīniešu sportistu izcilajiem sasniegumiem pēdējās olimpiskajās spēlēs. Vai tās ir mediju baumas, mēs nezinām, taču skaidrs ir tas, ka labākie sportisti un dažādu ultrasporta veidu cienītāji nevar apēst kordycepss. Viņš tiek uzskatīts par spēcīgāko vitalitātes un dzīvības enerģijas uzlādētāju visā augu valstībā. Tradicionālā medicīna tā iedarbību skaidro ar Kordicepsas spēju papildināt tā saukto nieru esenci (ķīniešu Jing jeb džing), kas stāv ne tikai aiz mūsu vitalitātes, bet arī aiz spējas aktivizēt milzīgos enerģijas resursus mūsu muskuļos. Tādējādi sēne kordycepss var uzlādēt "sporta baterijas", palīdzot palielināt cilvēka fizisko veiktspēju gan sportā, gan reproduktīvā procesā.

Kordicepss un tā ietekme uz libido un enerģiju

Mēs jau esam atcerējušies par senajiem kalnu lopiem, cik vitāli un auglīgi tie bija . Tiek uzskatīts, ka tas pats ir arī ar cilvēku. Patiesībā nieru esence Jing, ko unikāli papildina Cordyceps, ne tikai ietekmē mūsu sportisko sniegumu, bet arī ietekmē libido atbalstu. Tas ir dabiski, kad mēs jūtam pietiekami daudz dzīvības spēka un vitalitātes, tas liek mums lēkāt, skriet, vairoties. Ja mums tās ir par maz - un mūsdienu Rietumu cilvēki no šī trūkuma cieš ļoti jūtami -, mēs esam ļengani, nejūtamies dzīvesprieka pilni un pat nedomājam skriet vai varbūt nodarboties ar seksu kā jaunībā.

Cordycepsu raksturojums saskaņā ar tradicionālo ķīniešu medicīnu

Tradicionālā ķīniešu medicīna, kā arī tibetiešu un cita Austrumāzijas medicīna uztver Kordicepssu% kā sēni ar siltām īpašībām. Tāpēc šī sēne nav neitrāla vai vēsa, tā sasilda mūsu ķermeni, bet galvenokārt tā kausē mūsu dzīves akmeņus. Saskaņā ar ķīniešu medicīnu šo katla jeb pavarda lomu organismā pilda orgāns Nieres. Kad tajās deg pareizā uguns, mēs esam vitāli un veseli. Kad tā apsīkst, jo mēs to nebarojam, organisms nīkuļo un sabrūk. Tomēr sēne Kordicepss var no jauna uzkurināt mūsu organisma dzīvības katlu. Tāpēc cilvēki, kas pēc dabas ir jang, cilvēki ar pārlieku lielu iekšējo karstumu, cilvēki, kas bagātīgi svīst, cilvēki ar sarkaniem vaigiem, cilvēki ar ugunīgu konstitūciju. No otras puses, cilvēkiem, kas ir aukstas sirds, dabiski yin, cilvēkiem ar aukstumu nierēs vai vispār jebkurā ķermeņa vietā, šādiem cilvēkiem kordyceps sēne ir ļoti gaidīts ceļvedis vitalitātes ceļā.

Kordicepsugarša un tās ietekme uz gremošanu

Saskaņā ar ķīniešu medicīnu Cordycepsu garša ir salda. Tas nozīmē, ka to labvēlīgi ietekmē liesas orgāns. Tā meklē saldu garšu, un saldā garša to stiprina. Jo labāka ir liesa, jo labāka ir gremošana. Un gremošana, kā zināms, ir mūsu imunitātes pamats.

Kā Kordicepss ietekmē nieres un plaušas

Mēs jau pieminējām mūsu organisma akmeņus, kas atrodas nierēs. Kordicepss tos var atkal izkausēt. Tas nozīmē, ka saskaņā ar ķīniešu medicīnu tā galvenā iedarbība ir vērsta uz nierēm, tā saucamais tropisms. Bet tas vēl nav viss, turklāt šī sēne var ļoti spēcīgi papildināt Plaušu enerģijas jin daļu. To īpaši novērtēs cilvēki ar vāju plaušu konstitūciju vai tie no mums, kuri ir zaudējuši arī daļu no Plaušu jin enerģijas, jo nierēs trūkst yin. Plaušas, kā zināms, ir ne tikai "visu asinsvadu zāle", bet arī vieta, kur veidojas mūsu organisma aizsargājošā enerģija, tā sauktā Wei Qi. Un tie, kuri spēj efektīvi sevi aizsargāt, nav viegli pārspējami.

Sēne, ko sauc par ķīniešu kāpuru, ir neparasta un brīnumaina radība. Sākotnēji sēne, sākotnēji tauriņš, dīvaina izskata savīti pipari. Tā nemaz neizskatās pēc sēnēm, kādas mēs tās pazīstam. Bet ko tā var mums atgādināt? To, ka cilvēks un sēne ir daudz tuvāki ģenētiski nekā, teiksim, cilvēks un skaistākais zieds botāniskajā dārzā. Mēs esam pārsteidzoši 30 vai vairāk procentu ģenētiski radniecīgi. Varbūt tāpēc sēnēm ir tik spēcīga iedarbība uz mums, varbūt tāpēc tās ir tik veiksmīgas tur, kur daudziem ārstniecības augiem tas neizdodas.