Pirmdienās-piecdienās 7:00-15:00
Čaga(Inonotus obliguus, klinkera polipors, bērza sēne, tschagapilz, Hua Jie Kong Jun) pieder pie koksni bojājošām sēnēm. Tā ir daudzgadīga un veido divu veidu augļķermeņus - dzimumorgānus un bezdzimuma augļus. Pēc koka inficēšanās tā veido tumši melnus, tumši melnus "šķeltus" augļķermeņus, kas satur hlamidosporas, t. i., sporas. Šie augļķermeņi var izdzīvot vairākus gadus, un to izmērs ir aptuveni 10-35 cm. Vēlāk, sēnei nobriestot un inficētajam kokam, kura stumbrā sēne ir ieaugusi, atmirstot, veidojas otra veida augļķermeņi, kas satur dzimumpores - bazidiosporas. Šie augļķermeņi ir lielāki un var sasniegt vairākus metrus garumu. Chaga parazitē galvenokārt uz lapu kokiem, visbiežāk uz bērziem, no kuriem tā iegūst arī svarīgo sastāvdaļu betulīnu.
Čaga ir plaši izplatīta ziemeļu puslodē. Tā ir ļoti labi pazīstama Krievijā, kur tā ir arī daļa no tradicionālās krievu medicīnas. Tomēr tā ir tikpat labi pazīstama arī tradicionālajā ķīniešu medicīnā.
Šī sēne ir zināma jau aptuveni 4000 gadus atpakaļ, to lietoja mezopotāmieši, ēģiptieši, ķīnieši u. c. Čaga ir aprakstīta arī ķīniešu "herbārijā" Shen Nong Ben Cao Jing. To min arī Solžeņicins savā grāmatā "Vēzis". Čaga nebija sveša arī sākotnējiem Japānas iedzīvotājiem, t. i., ainu tautības iedzīvotājiem. Arī viņi izmantoja kaltētas sēnes pulveri ne tikai reliģiskām ceremonijām.
Taču čaga bija pazīstama arī Ziemeļamerikas indiāņiem.
Mūsdienu vēsturē čagu kopš 1864. gada pētīja J. G. N. Dragendorfs Sanktpēterburgā. Ievērojams progress sēņu izpētē tika panākts 20. gadsimtā, tika atklāts tās sastāvs un to sāka zinātniski pētīt.
Vēlamies jūs informēt, ka mūsu tīmekļa vietnē vairs nevar sniegt apgalvojumus, kas varētu radīt iespaidu par zāļu vai sēņu ārstniecisko iedarbību. Pašreizējie ES tiesību akti to aizliedz. Lai gan tradicionālā ķīniešu medicīna pastāv jau tūkstošiem gadu un ir pārbaudīta uz neskaitāmiem pacientiem. Tajā pašā laikā mēs nedrīkstam pieminēt mūsdienu zinātniskajos pētījumos pierādīto iedarbību. Taču mēs ticam mūsu klientu veselajam saprātam. Sīkāku informāciju par zālēm un sēnēm meklējiet publiski pieejamos avotos internetā. Piemēram, vērtīgu informāciju var atrast vietnē www.tcmencyklopedie.cz.