Pirmdienās-piecdienās 7:00-15:00
Tradicionālās ķīniešu medicīnas koncepcijā uzturs ir viens no labas veselības, spēcīgas imunitātes un vispārējās fiziskās sagatavotības pamatpīlāriem. Nepareizs uzturs var būt cēlonis līdz pat 20 % dažādu veselības problēmu. Un es nedomāju tikai uztura sastāvu, bet arī veidu, kā mēs apstrādājam, pagatavojam un lietojam pārtiku. Ārsts Dzjans Čao savā darbā par lietišķo dietoloģiju raksta:"Tas, kurš spēj izkopt savu dabu, ēd tikai pēc tam, kad ir izsalcis, un tomēr neēd pietiekami daudz; dzer tikai pēc tam, kad ir izslāpis, un tomēr nedzer pārāk daudz; ēd biežāk un maz, nevis visu uzreiz un daudz. Tā arī sātībā ir izsalkums, un arī izsalkumā ir sātība."
Tāpat kā citās mūsu dzīves jomās, ķīniešu medicīna iesaka ievērot samērīguma principu ēšanas procesā. Jebkura galējība ir nepareiza. Ja mēs ēdīsim pārāk maz, mūsu liesai (Rietumu medicīnas vārdiem sakot, mūsu gremošanas sistēmai) nepietiks enerģijas, lai ražotu Qi un asinis, kas ir mūsu ķermeņa degviela, un mēs novājināsim. Sākotnēji mēs būsim noguruši un pakāpeniski attīstīsies dažādas disharmonijas, kas izriet no tā saucamā deficīta. Ja mēs pārēdīsimies, pārslogosim liesu un vājināsim tās funkciju pārveidot pārtiku. Mūsu gremošana palēnināsies, organismā neveidosies pietiekami daudz Qi un asins enerģijas, un mūsu ķermenis atkal novājināsies. Turklāt novājināta liesa rada pārāk daudz tā sauktā patoloģiskā mitruma, kam ir tendence nosēsties organismā. Tas izpaužas kā taukainība, pietūkums vai ginekoloģiski izdalījumi. Tas ir arī gļotu veidošanās cēlonis. Un ne tikai acīmredzamās, ko mēs šņaucam vai izkašļājam, bet arī slēptās, kas izraisa "aizsprostu" veidošanos, kuri kavē brīvu Qi enerģijas plūsmu. Kas savukārt izraisa, piemēram, galvassāpes, reiboņus vai dažādas asimetriskas problēmas un, ja enerģija ir stipri bloķēta, pat vēzi. Un šeit es gribētu apstāties.
Vairāk nekā puse no cilvēkiem, kuri lieto vitāli svarīgās sēnes organisma atbalstam, ir vēža slimnieki, tāpēc vēlos pieminēt dažas svarīgas lietas par vēža uzturu.
Laikā, kopš nodarbojos ar vitālo sēņu terapiju, esmu saskāries ar daudzām uztura metodēm, ko cilvēki piemēro, ja viņiem ir vēzis. No tādām, kurām ir racionāls pamatojums, līdz tādām, kas ir absurdas. No dažādām bada diētām līdz diētām, kas vērstas uz izvēlētiem pārtikas produktiem.
Tātad, kā mēs pieejam ķīniešu medicīnas diētai vēža gadījumā? Man jau iepriekš jāuzsver, ka šeit nav vienas vienīgas patiesības. Katrs cilvēks ir atšķirīgs. Katra cilvēka organisma līdzsvars ir atšķirīgs. Daži pārtikas produkti vienam cilvēkam var palīdzēt, bet citam kaitēt. Vienmēr jāpatur prātā šis individualitātes princips. Diētā nav svētā grāļa, lai gan daži cilvēki to nemitīgi meklē. Daži apgalvo, ka ir to atraduši. Vai arī ir? Lasiet tālāk.
Arī vēža veidu ir daudz, un tiem ir dažādi cēloņi. Arī šī iemesla dēļ šajā daudzveidībā ir grūti atrast vienotību. Taču mēģināsim.
Mums ir divas tēzes, ar kurām varam strādāt:
Attiecībā uz pirmo punktu mēs zinām, ka galvenais Zheng Qi atjaunošanas avots ir liesas orgāns. Tāpēc liesas Qi ir jābaro un jāstiprina. Tas nozīmē ēst pārtiku, kas dod mums daudz enerģijas, bet kas mūs neapgrūtina. Domājiet par to, ka jārada pēc iespējas vairāk enerģijas ar pēc iespējas mazāku darbu. Jūsu ķermenim ir jāstrādā pēc iespējas efektīvāk. Sniedziet tam viegli sagremojamas, kvalitatīvas uzturvielas un nepārslogojiet to ar lietām, kas nedod nekādu labumu un vājina organismu. Mums jābūt pietiekami stipriem un veseliem, lai mūsu organisms spētu efektīvi cīnīties ar ienaidnieku un lai tas varētu izturēt drastisku konvencionālo ārstēšanu ķīmijterapijas vai staru terapijas veidā.
Iepriekš teiktais attiecas arī uz otro punktu. Ka visam ķermenī ir plūst brīvi. Vājinot liesu, mēs varam bloķēt gremošanu. Ja liesas Qi ir vāja, vielmaiņa palēninās, pārtika sāk stagnēt gremošanas traktā un rada blokādes (izpaužas kā vēdera uzpūšanās, aizcietējumi utt.). Ja mēs ēdam daudz aukstu ēdienu (piemēram, dārzeņu salātus katru dienu), aukstums arī palēnina Qi plūsmu un var rasties bloķējumi Qi plūsmā. Jau pirmajā ķīniešu medicīnas kursā studenti apgūst atziņu, ka viena blokāde organismā var izraisīt citas blokādes. Praksē es to redzu ļoti bieži. Ar piemērotu uzturu mēs varam panākt brīvu Qi plūsmu, bet ar neatbilstošu uzturu mēs varam šo Qi palēnināt vai pat bloķēt.
Jāuzsver, ka emocijām un stresam ir lielāka ietekme uz bloķējumu veidošanos Qi ceļos. Emocijas, kas ir pārmērīgas vai apspiestas. Tātad pārtika ir svarīga, bet mūsu emocionālajam stāvoklim ir daudz lielāka ietekme uz bloķējumu veidošanos. Visām sievietēm, kas pie manis vērsās ar krūts vēzi, etioloģijā varēja izsekot aknu Qi stagnācijai. Tāpēc ir ļoti svarīgi par katru cenu censties turēt emocijas pie malas . Izvairieties no stresa, iemācieties ar to strādāt. Taču jāuzmanās, emociju apspiešana bieži vien ir bīstamāka, un tas ir arī biežāk sastopams blokāžu cēlonis.
Un vissvarīgākais padoms nobeigumā. Uzturiet labas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Piedodiet tiem, kas jūs sāpinājuši. Izlīgt ar viņiem mierā. Vienmēr izrādiet mīlestību saviem līdzcilvēkiem. Tās var būt vislabākās zāles no visām.