Izvēlieties valsti, uz kuru vēlaties piegādāt preces. Mēs attiecīgi pielāgosim vietni, lai jūs varētu izvēlēties piegādi un apmaksāt pasūtījumu.

Diēta aknu Qi stagnācijā

Diēta aknu Qi stagnācijā

Kas ir Qi

Qi ir mūsu ķermeņa pamatviela un dzinējspēks. Tā ir kā mūsu ķermeņa degviela. Tieši pateicoties Qi, mūsu ķermenis var veikt noteiktas funkcijas. Qi parasti tulkojam kā "enerģija". Tā ir funkciju aktivizētājs, tā ir mūsu ķermeņa siltuma avots, tās jang daļa veido ap mums aizsargapvalku un ir daļa no mūsu imunitātes, tā regulē asins plūsmu un notur asinis asinsvadu sistēmā, tā ir atbildīga par vielmaiņu, t. i., mūsu vielmaiņas darbību, un tā apgādā mūsu ķermeni ar barības vielām, kas atbalsta tā darbību un atjaunošanos. Mūsu Qi kvalitāti ietekmē no mūsu senčiem mantotās būtības kvalitāte un spēks, kā arī mūsu uzņemtās pārtikas un ieelpotā gaisa kvalitāte. Kā arī to orgānu spēks, kas ražo Qi no pārtikas un gaisa.

Ļoti svarīgi ir tas, ka Qi ir jābūt pastāvīgi kustīgai, nevis stagnējošai.

Kā izpaužas aknu Qi stagnācija

Aknas ir orgāns, kas ir ļoti jutīgs pret emocionālo stresu. Viena no aknu funkcijām ir tā, ka tās padara visu organismā šķidrāku. Tās ļauj organismā brīvi plūst ne tikai Qi, bet arī asinīm un citiem šķidrumiem. Ja mēs ciešam no pārmērīgām vai nomāktām emocijām, šī spēja viegli tiek bloķēta. Sākumā Qi sāk palēnināties, vēlāk radot blokādes, kas visbiežāk izpaužas kā dažādi sasprindzinājumi jebkurā ķermeņa vietā. Ja stāvoklis ilgst pārāk ilgi, sāk bloķēties arī asinis un gļotas. Tādējādi organismā veidojas dažādi veidojumi - fibroīdi, cistas vai pat audzēji.

Aknu Qi bloķēšanu galvenokārt var izraisīt emocijas un mūsu garīgais stāvoklis. Tiklīdz ļaujamies emocijām, mēs atsveramies, ķermenis nav atslābis, un Qi un asinis nevar brīvi plūst. Tas var izraisīt nervozitāti, raudulību, aizkaitināmību, kakla sasprindzinājumu un galvassāpes. Enerģētiski uzlādētas aknas mēdz uzbrukt liesai (gremošanai), ko mēs varam izjust kā vēdera pūšanos vai caureju. Ja pārmērīga aknu enerģija ir pārņēmusi kuņģi, tas izpaužas kā grūts dūšas, reiboņa vai vemšanas sajūta, rūgtums mutē un sāpes sānos. Kad aknu Qi stagnē, asinis un šķidrumi aizstājas, var rasties pietūkums, vēdera uzpūšanās un pietūkuši mezgli.

Aknu Qi stagnācija var negatīvi ietekmēt sieviešu menstruālo ciklu. Menstruāciju traucējumi, sāpīgas menstruācijas, neauglība u. c. Diezgan tipiska aknu stagnācijas izpausme ir premenstruālais sindroms. Aknu Qi stagnācija ir atbildīga par visu, ko pasliktina stress.

Aknu Qi stagnācijas galvenie simptomi ir šādi:

  • Simptomu svārstības
  • Jebkurš simptoms, ko pastiprina stress.
  • saspringuma, izplešanās, depresijas, garastāvokļa sajūta.
  • Sāpes muguras lejasdaļā, vēdera lejasdaļā vai krūtīs - nevis sāpīgs punkts, drīzāk zona.
  • Emociju saasinājums
  • Depresija (iziešana un ieiešana HUN traucējumi)
  • Samazināts radošums, redzes zudums
  • Spriedze krūtīs pirms menstruācijām (fizioloģiskās stagnācijas periods)
  • Vispārēja stāvokļa pasliktināšanās pirms menstruācijām
  • Neregulārs cikls
  • Dažādas ar mēnešreizēm saistītas problēmas (sāpes, sasprindzinājums, neregularitāte u. c.)
  • Bieži vien kopā ar GAN XUE XU vai PI QI XU (īpaši sievietēm).
Dusmīgs,pašpārliecināta,uzņēmēja,strīdas,kamēr,runājot,pa,telefonu,kaitina,sieviete
GAN YU HUA HUO (Qi stagnācija, kas pārvēršas ugunsgrēkā) gadījumā:
  • aknas ir kā papīrgrozs - izplūst tvaiks = uguns.
  • Izteiktākas uzbudināmības un eksplozivitātes izpausmes.
  • Karstuma sajūta ķermeņa augšdaļā
  • Miega traucējumi, pārmērīga sapņošana
  • Sarkanā seja, acis
  • Pūtītes (īpaši pirms mēnešreizēm) - nelieli pūtītes
  • Cikla saīsināšanās
  • Pārmērīga asiņošana

Uztura principi aknu Qi stagnācijā

Vispārīgie principi

Qi stagnācija parasti ir saistīta ar aknu darbības traucējumiem. No biomedicīnas viedokļa aknas ir organisma detoksikācijas fabrika, un visas vielas, ko uzsūc gremošanas sistēma, vispirms iziet caur tām. Aknas pārstrādā un metabolizē dabiskos un mākslīgos savienojumus. Mūsdienu uzturā arvien pieaug mākslīgo vielu (konservantu, krāsvielu, farmaceitisko preparātu) klātbūtne, tāpēc aknas bieži vien ir pārslogotas. Tas var veicināt dažus no simptomiem, kas tradicionālajā ķīniešu medicīnā pazīstami kā aknu Qi stagnācija. Aknas ietekmē arī pārēšanās vai pārāk bieža ēšana. Lai gan mēs uzskatām, ka liesa ir galvenais gremošanas orgāns, tieši aknas ir tās, kas ietekmē barības vielu piegādes sadalījumu un laiku, lai tās varētu efektīvi darboties. Pārslodzei ir netieša ietekme uz aknu Qi kustību.

Ja ir aknu Qi stagnācija, jāizvairās no sašaurinošiem un ierobežojošiem ēdieniem. Priekšroka jādod nedaudz asiem un traucējošiem ēdieniem. Pacientiem vajadzētu ēst mazāk (atstājot galdu ar sajūtu, ka viņi varētu ēst vairāk), un dienas pēdējā maltīte būtu jāēd vēlu pēcpusdienā vai agrā vakarā. Vētrainas vai nepastāvīgas emocijas pie galda ir ļoti kaitīgas; ēst vajadzētu mierīgā un relaksētā gaisotnē. Šajā uzturā jāuzsver dārzeņi ar bagātīgu zaļo, dzelteno un sarkano dārzeņu klāstu, papildinot tos ar asām izklaidējošām šķirnēm. Viegli pikanti ēdieni, piemēram, karijs vai Āzijas virtuves ēdieni, palīdz cirkulēt Qi. Ogļhidrātiem un olbaltumvielām ir sekundāra nozīme, kopā tie nedrīkstētu veidot vairāk nekā pusi no uztura.

Ieteicamie pārtikas produkti

  • Viegli asa un asa pārtika: garšvielas, sīpoli, ķiploki, sinepju lapas, ūdens kreses, kurkuma, baziliks, piparmētra, arī piparmētra, mārrutki, pipari, kardamons, ķimenes, fenhelis, dilles, ingvers, neliels daudzums vīna (vēlams sarkanvīna) vai rīsu vīna, kafija (1 glāze dienā); jābūt uzmanīgiem ar sildošu pārtiku, ja rodas siltuma stagnācija.

  • Skāba garša (nelielos daudzumos): citrusaugļi, etiķis, marinēti dārzeņi, ķirši, ķirši, plūmes un plūmes.
  • Citi: daudz svaigu dārzeņu, daži augļi; graudu kāposti, sparģeļi, taro bumbuļi (kolokāzija ēdama), kāposti, rāceņi, ziedkāposti, brokoļi, Briseles kāposti, bietes, topinambūri, rudzu skābpiena maize, augstākā labuma olīveļļa, melase, neliels daudzums augstvērtīgu gaļas un zivju proteīnu.

    Garšīgi,Marinēti,Gurķi.,Fermentēti,Dārzeņi

    Aizliegtie pārtikas produkti
  • Pārtikas produkti, kas satur lielu daudzumu piesātināto tauku un eļļu: siers, olas, krējums, saldējums, sarkanā gaļa, cūku tauki, tauki ēdiena gatavošanai, margarīns, rieksti, pica, čipsi.
  • pārtika ar pārāk asu un asu garšu: asais čilli un paprika, stiprais alkoholiskais dzēriens.
  • Pārmērīgi auksti un atdzesēti pārtikas produkti: saldējums, alus, salāti un dārzeņu sulas, baltvīns.
  • Mākslīgi savienojumi: konservanti, krāsvielas, farmaceitiskie līdzekļi (ja nepieciešams).

Klīniskās piezīmes

Aktivitāte ir svarīga Qi stagnācijas gadījumā. No aktivitātēm piemērotas ir ātras pastaigas, vingrinājumi mūzikas pavadījumā, stiepšanās vingrinājumi, masāža un izvēlēto punktu un ķermeņa daļu pašmasāža. Runājot par masāžām, var stimulēt zonu uz pēdas starp īkšķi un rādītājpirkstu, nebaidieties izdarīt spiedienu, šeit sākas aknu ceļš, un jūs to labi atslābināsiet. Masāžu var veikt katru vakaru pēc dušas.

Ja ciešat no vēdera uzpūšanās, iesaku izmantot sildošā maisiņa recepti un uzklāt to uz nabas zonas, jūs veicināsiet kustības viduklī un palīdzēsiet papildināt enerģiju arī tur.

Proporcionāls ēdiena sastāvs aknu Qi stagnācijas gadījumā

  • Galvenā pārtikas devā (40-60 %) jāveido dārzeņiem un augļiem.
  • Ogļhidrātiem jāveido aptuveni 30 %.
  • Olbaltumvielām vajadzētu būt apmēram 10 %.

Šādā uzturā jāuzsver dārzeņi, bagātīgi pārstāvot zaļos, dzeltenos un sarkanos dārzeņus, ko papildina dažādas asas, uzmanību novēršošas sugas. Viegli pikanti ēdieni, piemēram, karijs vai Āzijas virtuves ēdieni, palīdz cirkulēt Qi. Ogļhidrātiem un olbaltumvielām ir sekundāra nozīme, kopā tie nedrīkstētu veidot vairāk par pusi no uztura.

Pareiza uztura un dzīvesveida ievērošana ir galvenais, lai atjaunotu līdzsvaru organismā un atbalstītu pareizu aknu darbību.


Himalaju sāls un kanēļa kombinācija

Maizīšurecepte

  • 100 g Himalaju rupjās sāls
  • 1 kanēļa nūjiņa
  • 1 tējkarote ingvera

Visu to apcep pannā, pārlej kabatlakatiņā vai auduma gabalā, sasien, pārbauda temperatūru un liek zem nabas. Ja jums ir miega problēmas, kanēli var aizstāt ar lavandu.

Secinājums

Ēdot ar Yin deficītu, ir rūpīgi jāizvēlas pārtikas produkti, kas nodrošina organismam nepieciešamo uzturu un hidratāciju. Uzsvars tiek likts uz koncentrētām uzturvielām, augstu olbaltumvielu īpatsvaru un pareizu ēdiena pagatavošanu. Lai uzlabotu vispārējo veselību un labsajūtu, ir svarīgi izvairīties no pārtikas produktiem, kas var saasināt Yin deficīta simptomus. Lai uzturētu Yin līdzsvaru organismā, būtiska nozīme ir arī regulārai ikdienas rutīnai, pietiekamam miegam un pareizai hidratācijai.